Suvised aktiivsed toimetused mõjutavad ehete eluiga märgatavalt. Ehete välispinnad on vastuvõtlikud igasugustele kriimustustele, löökidele aga ka teistele mehaanilistele vigastustele. Millal aga võib ehteid kanda ning mis tegevuste korral peaks nendele pigem puhkust andma? 

Mida suvel ehteid kandes silmas pidada?

Suvisel ajal tuleks hoolega jälgida, millal ja kus ehteid kannad. Randa minnes jäta need pigem koju. Nii ei saa ehted ujudes ja päevitades kannatada ning ühtlasi väldid nende kaotamist. Samuti pole muret, et peale rannapäeva leiad oma nahale päevitatud sõrmuse või kaelakee.

Tasub ka vältida kokkupuudet kosmeetika, kreemide ja parfüümidega. Tegu on keemiliste ainetega, mis mõjutavad metalli ning muudavad ehted tuhmiks.

Selleks et vältida ehete välimuse muundumist, tuleks need magama minnes ja sporti tehes ära võtta. Samuti ei tasu neid kanda majapidamistööde tegemisel  – söögitegemisel, nõude pesemisel, aiatöödel, kodukeemiaga koristamisel jne.

Ära kanna ehteid ka ujuma minnes või duši all, samuti väldi ehetega saunas või vannis käimist. Mida vähem on ehetel kokkupuudet niiskusega, seda parem.  

Iga ehe omaks otstarbeks

Ehete ostmisel tasub mõelda, kuna ja kus ehet kantakse. Kas tegu on ehtega igapäevaseks kandmiseks või mõeldud pigem pidulikule sündmusele? Ehted, mis on keskmisest suuremad või detailirohkemad, nõuavad ka õrnalt ümberkäimist. 

Kuidas säilitada ehete esialgne välimus?

Pikaaegsel kandmisel võivad ehted tuhmuda ning muuta oma välimust. Ehete esialgse välimuse säilitamiseks tuleb nende eest hoolitseda ja neid puhastada. Detailide vahele ja kivide ümbrusesse kogunenud mustuse eemaldab kõige lihtsamini väike harjake, soe vesi ja seep. Pärast puhastamist tuleb ehe hoolikalt ära kuivatada.

Kamee Ehe Tartu Eedeni ja Rakvere Põhjakeskuse esinduskauplustest on leitavad ka spetsiaalsed lapid ja vedelikud, mis on mõeldud ehete puhastamiseks. Soovitame aeg-ajalt lasta ehteid puhastada ka kullassepal.

Õige hoidmine

Hoolduse kõrval tuleb tähelepanu pöörata ka ehete hoidmisele. Õige oleks hoida juveelitooteid otsese päikese eest kaitstult spetsiaalses ehtekarbis. Karbis hoiustades luba neile privaatsust ning hoia iga ehe eraldi. Nii väldid nende omavahelist kokkupuudet ning pikendad seeläbi ehete eluiga. Samuti tuleb vältida nende kokkupuudet erinevate ravimite ja toiduainetega. Kindlasti vaata ka üle, et ehtekarp ei asuks pidevas niiskes ruumis.

Et suvi ei jääks sinu ehetele viimaseks, veendu, et sinu ehted on õigesti hoitud ja hooldatud. Nii pakuvad nad säravaid hetki ka edaspidi. Vaata suveehteid siit.