Sõlg on oluline osa Eesti kultuurist, mis pärineb aegadest, kui rõivariided olid peamine vahend kommunikatsiooniks ja kultuuri väljendamiseks. Need silmapaistvad ehted on tavaliselt valmistatud hõbedast või pronksist ning peidavad endas traditsioonilisi Eesti sümboleid.

Eestlastel on pikk traditsioon Eesti sõle kandmisest, mida vanavanemad on pärandanud edasi järgmistele põlvedele. Nii hoiame me juba väljakujunenud traditsiooni ja tagame, et sõlg jääb oluliseks osaks Eesti kultuurist. Iga sõlg on nagu väike aare, mis jutustab lugusid meie kultuurist ning kannab edasi esivanemate tööd ja oskusi. Nende kandmine mitte ainult ei kaunista rahvariideid, vaid kannab endas sõnumit meie rikkusest ja uhkusest juurte üle.

Kas sõlge on võimalik kanda ka valesti?

Traditsiooniline viis on kinnitada sõlg rahvariide kaelusele, nii et see oleks hästi nähtav ja täiendaks rõivastuse ilu. Kuid tänapäeval on levinud ka loomingulisemad lähenemised. Kui sul ei ole rahvariideid, võid kanda sõlge ka tavapäraste riietega, näiteks mantli, kampsuni või salli küljes. Oluline on veenduda, et sõlg oleks turvaliselt kinnitatud ja ei libiseks lahti.

Sõle kandmisel võid lasta oma loovusel lennata ja proovida erinevaid paigutusi. Näiteks võid kanda mitut sõlge korraga, asetades need kaelusel järjestikku või kinnitada sõlg koti või mütsi külge. Olgu aksessuaari kandmine traditsiooniline või kaasaegne, tähtis on näidata oma sidet Eesti kultuuriga ja avaldada austust meie pärandile.

Sõled näitavad rikkust

Sõlgede detailirohkus räägib meie kultuuri väärtustest ning meisterlikkusest. Need aksessuaarid on peamiselt valmistatud hõbedast või pronksist ning on tõeliseks väärtuseks meie kultuuripärandis. Sõlg ei ole pelgalt kaunistus, vaid oluline osa rahvarõiva tervikust.

Sõlgede kandmine on osa rahvarõivaste kultuuripärandist, mis ainult ei kaunista rahvariideid, vaid kannab edasi meie rikkust. Öeldakse, et mida rohkem sõlgi omada, seda rikkam sa oled.

Laulu- ja tantsupeole päris oma sõlega!

Kamee Ehe veebipoest leiad rahvuslike ehete kategooria, kus on lai valik traditsioonilisi ja kaasaegseid sõlgi – alates minimalistlikest kuni detailirohkelt kaunistatud eheteni.

Lisaks sõlgedele leiad rahvuslike ehete kategooriast valiku kõrvarõngaid, kaelakette ja sõrmuseid, mis on inspireeritud Eesti motiividest nagu suitsupääsukesed, lõvid ja rukkililled. Need kaunid ja detailirohked ehted kestavad aastaid ja kannavad endas meie kultuuripärandi ilu.

Sõle puhul on oluline meeles pidada, et tegu on ehtega, mis kannab endas lugu, ilu ja rikkust, olles samas kaunis väljendus meie identiteedist.

Kuldehted -20% (alates 20€)